Eestis mängivad Slovakkia hokivennad on sõbralikud rivaalid

Daniel (22) ja David (22) Baranek on kaksikud, kes on käinud läbi tule ja vee, kuid jõudnud tänu teineteise toetusele lõpuks Eestisse. Slovakid esindavad Maarjamaa jäähoki meistrivõistlustel HC Panterit.

Vennad sattusid augustis Erasmus+ programmi kaudu Eestisse õppima ja hokit mängima. Nad on TalTechis kolmanda kursuse masinaehituse tudengid.

Noormehed õppisid uisutama varajases eas, kuna kolmeaastaselt pandi neile esimest korda uisud jalga. David rääkis viieaastaselt oma vanematele, kuidas ta suurimaks sooviks on mängida hokit. Algselt ei võetud teda tõsiselt, kuid aasta hiljem polnud poisi soov kuhugi kadunud.

Samal ajal oli Danielil tekkinud huvi jalgpalli vastu ning koos vanematega otsustati, et las poisid proovivad mõlemat ja siis valivad üheskoos, millise spordialaga jätkata. David meenutab: «Mäletame, kuidas ühel esmaspäeval viidi meid esimesse hokitrenni, kokkuleppel, et teisipäeval saame ka proovida jalgpalli. Peale esimest hokitrenni oli Danieli soov jalgpalli mängida kadunud ja nüüd oleme juba 15 aastat koos hokit mänginud.»

 

Täispikka artiklit vendade Baranekide kohta saab lugeda POSTIMEHEST.

Artikli autor: Laura-Grit Lauri